Warto wiedzieć, że
Wielkopolska to drugie co do wielkości (29,8 tys. km2) i trzecie pod względem liczby mieszkańców (3 493,6 tys. osób w 2022 roku) województwo w Polsce....
Analiza sytuacji społeczno-ekonomicznej województwa wielkopolskiego w obszarach oddziaływania Europejskiego Funduszu Społecznego 2018 stanowi kolejną edycję opracowania przygotowanego przez zespół obserwatoriów współpracujących w ramach Sieci Wielkopolskiego Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego, tj. Wielkopolskiego Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego, funkcjonującego w jego ramach Obserwatorium Integracji Społecznej, a także Wydziału Badań i Analiz Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.
Opracowanie zostało przygotowane w związku z koniecznością bieżącego monitorowania wybranych polityk publicznych w regionie w kontekście wsparcia wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Jego celem jest nie tylko spełnienie wymogów formalnych związanych z zarządzaniem strategicznym WRPO 2014+, ale przede wszystkim ściślejsze dostosowanie wdrażania EFS do założeń Strategii Europa 2020 oraz wyzwań rozwojowych wynikających z krajowych oraz unijnych uwarunkowań i zaleceń politycznych.
Zawarta w opracowaniu diagnoza społeczno-gospodarcza jest cennym źródłem informacji na temat sytuacji występującej w województwie wielkopolskim w czterech zasadniczych obszarach, tj. demografii, rynku pracy, integracji społecznej oraz edukacji i wykształcenia.
Plik do pobrania:
![]() |
![]() |